Přemýšlíte, co darovat někomu blízkému pod stromeček, nebo co byste si vy sami mohli přát? Rádi byste si pořídili nějakou sadu vykládacích karet, ale nevíte, jak vybrat? V tomto článku bych vám chtěla doporučit krásné publikace a výrobky, které se mi osvědčily, a které rezonují s tím, jak osobně chápu duchovní cestu. Doufám, že tu najdete ten pravý dárek. 🙂

Karetní sady

Moudrost čaker od Caryn Sangster

Tyto karty jsou zameřené na náš energetický systém a hodí se výborně jak pro ty, kteří se o čakrách teprve učí, tak i ty, kteří o nich už něco ví a chtějí své čakry je harmonizovat, víc se napojit sami na sebe a aktivně vést svou energii tam, kde je potřeba. Doporučila bych je i léčitelům (profesionálním i amatérským :)), neboť vám pomůžou získat více informací o tom, kde se váš klient nachází, kde má v sobě bloky a kde naopak energie volně proudí. Samozřejmě je možné je používat i pro klasické denní výklady, kdy si třeba ráno vytáhnete jednu kartu pro inspiraci na nadcházející den.
Každá karta má takovou barvu okraje, která odpovídá čakře, k níž náleží pro snadnou orientaci, mají nápomocná klíčová slova a nádherné ilustrace. Doprovodná knížka také stojí za to, byť tam textu není moc, je plný informací a zajímavých vhledů.
-> Odkaz pro zakoupení.

Andělé, Bozi a Bohyně od Toniho Carmine-Salerna
Velmi populární andělská sada díky opravdu krásným ilustracím vyvedeným energetickou a automatickou malbou, a plných zemitých, sytých barev. Pro mě osobně je práce s touto sadou záležitostí návratu ke smyslům, návratu do těla, k přirozenosti a autenticitě, uzemění, napojení na Matku Zemi, prožití života tady ve hmotě naplno a se všemi barvami. Na těchto kartách najdete vždy dole nápomocnou afirmaci a zbylé informace pak opět v knížečce, kde jich není moc, ale pro základní vhled do významu karet stačí – a pak už se můžete nechat vést intuicí nebo o nich meditovat.
-> Odkaz pro zakoupení.

Karty mořských panen od Lucy Cavendish
Lucy Cavendish je uznávaná autorka karetních sad a její doprovodné knížky jsou považovány za jedny z nejlepších. Ilustrace na těchto kartách jsou opět moc krásné a velmi ženské, skvělé pro napojení se na Bohyni uvnitř nás, a to ve všech jejích podobách, od milenky, matky, po bojovnici, tvůrkyni svého života. Přinášejí povzbuzení pro ženskou duši a zároveň potvrzení, že jsme krásné a schopné a silné ať už se necházíme na svojí cestě kdykoliv. Vedou i k přijetí sebe sama a k tomu, abychom dovolily samy sobě rozkvést.
-> Odkaz pro zakoupení.

Karty Kouzelné mapy od Colette Baron-Reid
Colette je opět velmi populární autorka, v češtině vyšly dvě její karetní sady, ta druhá se jmenuje Karty skryté moudrosti a obě jsou moc dobré. Spolu s těmito kartami vyšla i kniha Kouzelná mapa – Najděte smysl a magii svého životního příběhu, která je pěkně doplňuje. Ale i ta malá, doprovodná knížka s vysvětlením karet je vynikající; Colette jde vždycky rovnou k věci, a nebojí se upozornit nás i na stinné stránky života a problémy, které si sami vytváříme. Navíc nabízí vysvětlení i pro obrácené karty, čímž se vám výrazně rozšiřuje možnost práce s nimi a získáte i přesnější poselství.
-> Odkaz pro zakoupení karet.
-> Odkaz pro zakoupení knížky.

Karty Žena od Martiny Slabé
Krásná sada 42 karet s mandalovými ilustracemi pro podporu a vyživení ženské duše. Karty pomáhají rozvíjet intuici, lze je použít také jako energetické obrazce a pro meditaci. Vedou nás k rozvíjení našich přirozených darů, tvořivosti, naslouchání srdci a objevení toho, kdo doopravdy jsme a co pro nás znamená vést autentický život.
-> Odkaz pro zakoupení.

TAROTOVÉ SADY:

Tarot skrytých světů od Stephanie Pui-Mun Law a Barbary Moore
Tento tarot má snad ty nejkrásnější ilustrace na světě :). Je to magický svět, který vás vtáhne do sebe, trochu pohádková říše, mísí v sobě prvky fantasy, asijského a keltského výtvarného stylu. Ilustrace jsou nesmírně bohaté na drobné detaily a symboly, takže tam pokaždé můžete objevit něco nového, co pro vás pozmění význam dané karty. I temnější karty jako Smrt nebo Věž ukazují svou kladnou stránku a příležitosti, které se v nich skrývají, což tuto sadu dělá velmi přístupnou. Doprovodná knížka je napsána poeticky, moderně, moudře a laskavě a stačí k základnímu pochopení karet. Navíc obsahuje několik vynikajících způsobů vyložení karet, které rozhodně stojí za vyzkoušení.
-> Odkaz pro zakoupení.

Osho Zen Tarot
Můj absolutně nejoblíbenější tarot, bez kterého si svůj život neumím představit. Je to kultovní sada, hluboce duchovní a poskytující naprosto přesný vhled do přítomného okamžiku a do všech energií, které v něm hrají roli, ukáže vám, kde jste zablokovaní, kde sami sobě lžete, kde se vyhýbáte zodpovědnosti, a pak také, jak z toho ven. Nádherné ilustrace, které v sobě nesou léčivou energii a lze s nimi výborně meditovat a pomohou vám také vytvořit si vlatní interpretace karet na základě toho, jaké dojmy, pocity a asociace ve vás při každém vyložení vyvolají. Knížka není nijak podrobná, poskytne slušný základ, ale s těmito kartami je stejně nejlepší pracovat intuitivně. A na konci je opět pár dobrých návodů na vyložení, které můžete vyzkoušet.
Doporučuji si pořídit i knížku Tarot v duchu Zenu – Hra života, která je jednak báječným přehledem nejdůležitějších Oshových myšlenek a učení, ale také vám poodhalí víc o významech karet.
-> Odkaz pro zakoupení karet.
-> Odkaz pro zakoupení knihy.

Mytický tarot od Juliet Sharman Burke
Tahle sada je výborná pro začátečníky díky skvělé knížce, která je podrobná, velice srozumitelná a praktická. Každá karta je nejprve vysvětlena na příkladu nějakého starořeckého mýtu, kterému odpovídá i její ilustrace, což pak výrazně usnadňuje si zapamatovat jednotlivé významy. Obrázky jsou spíš jednoduché a poskytnou vám velmi přímočaré, nekomplikované poselství, což je někdy úplně ideální. A stojí za to si je koupit už jen kvůli té knížce.
-> Odkaz pro zakoupení.

Knihy

Potřebuji tvou lásku – Je to pravda? Jak přestat usilovat o lásku, přijetí a uznání a opravdu je najít od Byron Katie
Toto je téma, se kterým bojuje spousta z nás: hledáme lásku a často ji nenacházíme, protože naše hledání směřuje ven a nikoliv dovnitř. Tahle kniha nabízí ucelený systém založený na dotazování se či zpochybňování toho, co si myslíme a čemu věříme, a na nalézání pravdy, která nás osvobozuje. Velmi doporučuji i její první knihu Měj rád přítomnost.
-> Odkaz pro zakoupení.

Ženy, které běhaly s vlky od Clarissy Pinkola-Estés
Tato kniha je kombinací jungiánské psychologie (pracuje s archetypy, s kolektivním nevědomím apod.) a mýtů, legend a pohádek ze všech koutů světa. Tím vytváří komplexní obraz ženy – tedy, pravé podstaty ženy, divoké a nespoutané ženy, která si jde svou vlastní, tvůrčí cestou a osvobodila se z okovů toho, co společnost očekává, z okovů svého vlastního strachu. Je to absolutně fascinující čtení, dost náročné, není to tedy oddechová literatura, ale to nic nemění na tom, že je to nesmírně důležitá a obohacující kniha.
-> Odkaz pro zakoupení.

Místa, která vás děsí – Návod, jak pěstovat odvahu v náročných chvílích od Pemy Chödrön
Pema je úžasná duchovní učitelka, buddhistická mniška, a v češtině seženete vícero jejích knih. Tuto jsem zvolila, protože se zabývá tématem, které všichni dobře známe, a to je strach a neochota vylézt z naší komfortní zóny a zkusit něco nového nebo zariskovat. Pokud máte pocit, že se tento problém výrazně projevuje ve vašem životě a brání vám jít si za tím, co chcete, tak tento text vám poskytne úplně novou perspektivu a k tomu i návod, jak čelit těm svým vnitřním strašidlům.
-> Odkaz pro zakoupení.

Zákon Boží kompenzace – Práce, peníze, zázraky od Marianne Williamson
Tato knížka je pro všechny, kteří by rádi měli práci, která je zároveň jejich posláním, a kteří by si rádi vydělávali peníze tím, co jim dává hluboký smysl. Pokud v životě nemáte tolik hojnosti, kolik byste chtěli, a přemýšlíte, jak si ji začít vytvářet, a chcete k tomu využít velmi duchovní a osvícený přístup, tak tohle je to pravé čtení pro vás. Od Marianne Williamson můžu doporučit všechno, předně taky její nejslavnější knihu Návrat k lásce.
-> Odkaz pro zakoupení.

Nespoutaná duše – Cesta za hranice sebe sama od Michaela A. Singera
Tahle knížka slouží jako vynikající úvod k cestě za probuzením. Je o poznání sebe sama, toho, kdo doopravdy jste, o zkoumání mysli a našeho systému přesvědčení praktikováním všímavosti či bdělosti, o rozvíjení našeho vědomí a o seberealizaci. Dozvíte se i o tom, jak se oprostit od negativních myšlenek a bolestných vzpomínek. Je to kniha nesmírně moudrá a má schopnost otevřít lidem oči dokořán. Budete se určitě líbit čtenářům Eckharta Tolleho.
-> Odkaz pro zakoupení.

Thovt – Projekt lidstvo od Kerstin Simoné
Toto je text, který autorka přijala od energie jménem Thovt, která předává lidem své poselství o tom, kdo jsme a jaký je tu náš úkol. Dotýká se mnoha témat z každodenního života a z naší cesty za Jednotou. Najdete tu pojednání o smrti, o tvoření reality, o lásce, o fungování Vesmíru atd. Není to možná kniha pro každého, takže otestujte, jestli s vámi bude rezonovat.
-> Odkaz pro zakoupení.

Další knihy:

Zrození Bohyně Válečnice – Staňte se ženou jakou máte být (Heather Ash Amara)
Tuto knihu jsem osobně nečetla, ale je už dlouho na mém seznamu. Pokud jste čtenáři Miguela Ruize, pokud jste žena, která hledá vnitřní svobodu, sílu a naplnění a pokud vás zajímá princip Bohyně a chcete s ním pracovat – tato kniha by vás mohla oslovit. Prý obsahuje osobní příběhy, rituály a cvičení, což je alespoň pro mě ideální kombinace. 🙂
-> Odkaz pro zakoupení.

Zbavte se zvyku být sami sebou – Jak se zbavit starého způsobu myšlení a vytvořit si novou mysl (Joe Dispenza)
Kniha pro ty z vás, kteří rádi kombinují vědu a duchovno a chtějí mít duchovní principy vysvětlené i z pohledu fyziky či neurologie. Publikace pro vaši levou hemisféru, případně dárek pro někoho, kdo potřebuje mít informace „vědecky podložené“, aby tomu uvěřil.
-> Odkaz pro zakoupení.

Uvědomujte si přítomnost – Meditace všímavosti v každodenním životě (Jon Kabat-Zinn)
Jon Kabat-Zinn je slavný Zenový autor a učitel meditace a tato kniha přibližuje, jak žít více v přítomnosti praktikováním bdělosti/všímavosti/mindfulness. Pokud chcete začít pravidelně meditovat a hledáte návod a základní meditační techniky, od kterých se budete moct odpíchnout, tady je najdete.
-> Odkaz pro zakoupení.

Usmíření – Jak uzdravit své vnitřní dítě (Thich Nhat Hanh)
Opět kniha o všímavosti/bdělosti, ale tentokrát zaměřená, jak už název napovídá, na duševní zdraví, práci s emocemi a uvolňování bolesti, kterou si v sobě nosíme od dětství. Najdete v ní různá cvičení a meditační techniky, je to dílo napsané s vekým pochopením a moudrostí Zenového mistra, který nahlédl lidskou podstatu a vede nás k úplnému přijetí.
-> Odkaz pro zakoupení.

Dobrodružství duše (James van Praagh)
Jestli hledáte odpovědi na otázky typu: Odkud sem přicházíme? Proč jsme tu? Co bude po smrti? Tady najdete své odpovědi přehledně vysvětlené. Samozřejmě je to jen jeden z úhlů pohledu na to, kdo jsme, ale s mnohými z vás bude velmi rezonovat. Všechno o cestě duše za Láskou.
-> Odkaz pro zakoupení.

Plán Vaší duše – Co si naplánovala Vaše duše před příchodem na Zemi (Robert Schwartz)
Pokud vás zajímá, proč mají někteří lidé ve svém životě tak obrovsky těžké lekce, proč dochází k zneužívání a jiným traumatům, tato kniha k tomu podává jedno možné vysvětlení a přináší pochopení a snad i úlevu.
-> Odkaz pro zakoupení.

Odpusť a buď volný (Ana Holub)
Tuto knihu jsem nečetla, nicméně opravdu hodně mě zaujala – zdá se, že poskytuje velmi laskavý a účinný návod, jak získat svobodu skrze odpuštění krok za krokem. Jestli je odpuštění vaše současné téma, mohla by stát za přečtení.
-> Odkaz pro zakoupení.

Channeling – Jak se spojit se svým duchovním průvodcem (Sanaya Roman)
Pokud byste si přáli naučit se komunikovat s bytostmi Světla, získávat od nich rady a vedení a třeba je i předávat druhým, tato kniha je k tomu základní učebnicí – a velmi dobrou.
-> Odkaz pro zakoupení.

Věci krásné i užitečné

Archandělské vonné tyčinky – aromaterapie spojená s napojením na bytosti Světla, to mi přijde jako perfektní kombinace. Seženete je pro všechny hlavní archanděly (Rafaela, Gabriela, Chamuela, Metatrona…) třeba tady.

Svícen či soška na oltář od Keramiky Kami – tato dílna vyrábí překrásné svícínky, aromalampy a sošky (andělské, jogínské a jiné), kterými můžete vyzdobit svůj oltář, meditační prostor nebo zkrátka svůj domov. -> Odkaz.

Meditační sedák – pokud chcete podpořit své předsevzetí pravidelně meditovat, možná byste mohli zvážit zakoupení krásného pohankového meditačního sedáku, navíc se symbolem posvátné geometrie, který na vás bude energeticky působit. -> Odkaz. (toto je jen jeden příklad, paní tvůrkyně jich má na výběr víc, v mnoha barvách)

Přívěsek s posvátnou geometrií – posvátné symboly začleňuji do své práce čím dál víc a mohu potvrdit, že na nás dokáží opravdu silně působit, pokud byste chtěli mít nějaký stále u sebe, moc se mi líbí třeba tyto šperky. -> Odkaz. (doporučuji hlavně Květ života a Metatronovu kostku!)

*********************

Dejte mi vědět, pokud jste něco vybrali! A jestli víte o něčem úžasném, co jsem opomenula, napište mi o tom do komentářů. 😉

S láskou,

Anna